F notifikationer nr der er nye annoncer, der matcher din sgning. Byd nu, Solgt Der kommer rigtig mange spndende julekort , hele tiden . Byd nu, Solgt Mange brugte. I 1840erne udsendtedronning Victoriade frste officielle julekort. Sender gerne. B1 Johnny & Djiim 4:27 B2 Postkort Fra Port Stanley 4:44 three weeks prior to the auction in question. Diverse motiver: brn, naturbilleder, julekort, bygninger, tegninger, private fotos, etc. Hvornr har du sidst lst i funktionen "hjlp"? 18 Postkort, nogle med frimrker Se billeder af poststempel p 2 af de ldste daterede postkort fra 1904 og 1915. 35,00 kr. kr. Gamle postkort. Samling gamle tyske postkort og breve med tyske frimrker, feltpost Tyskland, lidt lyknskningskort. Matthew kommer p sporet af fire identiske drab i 1973, som har forbindelse til to 11-rige pigers sporlse forsvinden. Krvede felter er markeret med *, (function( timeout ) { Sndervig Mange af dem er RIGTIG gamle. Han varforfatterog medarbejder pRigsarkivetog havde mange han sendte skrevne hilsner tiljul. EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933. Trfigurer Auktion slut Vindende bud: 50,00 DKK Auktion slut; Gl. 4 rlige auktioner, ugentlige miniauktioner, samt tilbyder i 1000-vis af postkort og posthistoriske objekter til faste priser. Postkort, Julekort, Fremstr i pn stand }, 45,00 kr. 15,00 0 Bud Byd nu Auktion (237-3) julekort med signatur LAM og julemrke 1957 STEMPLET KBENHAVN Slger: as.ke PostNord kr. Bliv medlem af en forbundsklub eller DFF og bliv en del af en spndende organisation for samlere af frimrker, postkort og posthistorie. Tracklist: Denne auktion er afsluttet. Bud Postkort, Postkort fra danske byer og egne., 28 forskellige gamle danske postkort fra starten af 1900-tallet . Venligst ingen personlig afhentning. MobilePay, Postkort, ldre Julekort, Et ldre julekort. Husk at se mine 9 annoncer med gamle postkort. 45,00 Kber betaler porto med Postnord. Salget foregr efter vores "Uge Auktions" salgs-betingelser, dvs. Kp Vykort Odense H.C. Andersens hus p auktion hos Tradera! - Bornholm,Dybedal,Majdal Lagerstatus: P lager. De traditionelle julekort har med brugen afinternettetfet konkurrence af e-julekortene, der er nemmere og billigere at sende. Jeg er 53 r, -fdt og opvokset p Islands Brygge, og har derefter boet et par andre steder p Amager. Nu nedsat med Kr. Den ligger inden for kategori Postkort, Gamle Danske postkort, - Stenders Forlag, Wadmanns Forlag, Team Thune & Jakobsen - samlet pris 80 kr,- Copyright 2023 Danmarks Filatelist Forbund. Ingen personlig afhentning. 20,00 kr. Please reload CAPTCHA. Sendes ikke. Denne hjemmeside m ikke kopieres eller gengives p nogen mde uden skriftlig godkendelse fra Yah.dk ApS. SAMLET Denne vare er solgt til fast pris. ugeauktion Se og byd p auktionen - 58 stk ubrugt gamle postkort og fra 70'erne MobilePay, Postkort, Hedens Domkirke.Grindsted., Fint gammelt / ldre postkort . Ja det er en form for Danmarkshistorie. Stand fremgr af billederne. Postkort auktion starter hver torsdag og slutter hver sndag fra kl. Med venlig hilsen AZ. Sort/hvid fra Skanderborg Adelgade er ubrugt og i perfekt stand - mle 15 x 10.5 cm og signeret Stenders i hjre hjrne 21.00. Fast Pris. retro postkort - GulogGratis.dk Forside Samlerobjekter Andre samlinger Postkort Postkort 960 Privat Samlerhuset Marienlyst Helsingr - Kurhotellet - Marienlyst u/n - Ubrugt 50 kr. Time limit is exhausted. mangler) 1 re orange blkannulleret. Skulle det ske at jeg har brugt et billede eller andet som rettighedshaveren mener jeg ikke m bruge pga. Tidligere bud Bydere. SENDER GERNE MOD BETALING AF PORTO, Postkort, Gamle svenske postkort, kr. Byd nu. I blandet stand (6) Transportpriser Fet hammerslag? I alt 2 ringbind. Men Liv nsker ikke, at fortiden skal st i vejen for en mulig genforening med hendes far. Stt vore annoncrer - de sttter os. PostNord kr. 80 miniark og 110 postkort samt diverse Vurdering : 1.500 DKK Ikke solgt 2304/5495 Realisation. 12,00 kr. 30,00 kr. De tidlige engelske julekort havde motiver som blomster og feer frem for snelandskaber og religise temaer. Upcoming Live Auctions with Stamps Once a year, we host a Live Auction with stamps. GAMLE FRA 1980 ERNE . Lg i kurv Mere info. En lille del af de billeder jeg viser i bloggen er fundet p nettet, men strstedelen har jeg selv stet for, -og Jeg prver s vidt muligt at kildeangive billeder og tekst som ikke er mine egne. Det frste officielle julekort blev sendt fradet hvide husi USA i1953. kr. Subscribe. MIN PRIS 150,00 kr. Fra rygerhjem. Datadser til Sub stik. Kortene, der blev trykt somlitografier, mlte omkring 13 x 8,25 cm. 52 kroner til hjemmeadressen Stokhuset - Fritz Benzen 563 - ubrugt, KBH. - Postkort (59) - 1901, Italien - Racerbaner, Sports, Bil - Postkort (Par af 2) - 1906-1925, Italien - Serie Paver Litografier Armanino ikke rejst - Postkort (Samling af 71) - 1903, Italien - Fantasy, Romantiske kvinder og par - Postkort (Samling af 26) - 1900-1930, Italien - Julius Evola Dada Futurisme - Enkelt postkort - 1936, Italien - Landskab - Postkort (Samling af 133) - 1900, Italien - Postkort fra den italienske generaludstilling i Torino - Enkelt postkort - 1898, Italien - Postkort (Samling af 120) - 1900-1960, Italien - Francesco Trombadori fotodynamisk futurisme - Enkelt postkort - 1936, Italien - Propaganda anti strig tegning Mazzoni franchise fra frste verdenskrig - Postkort (Par af 2) - 1915-1918, Italien - Postkort (Samling af 179) - 1888, Italien - militr - Postkort (St af 68) - 1915-1918, Italien - Venedig - Postkort (Samling af 81) - 1900-1940, Militr, Kongeriget Italien - Regimental - Postkort (St af 24) - 1950, Schweiz - Postkontor - Postkort (St af 13) - 1969, Italien - Frste Verdenskrig - Postkort "Common Sense and Tricolore" Firenze 1927 Ezio Anichini - Enkelt postkort (Frste verdenskrigs postkort "Fiat Truck Column" med indtgtsstempler psat af 1) - 1919, Italien - By og landskab - Postkort (Gruppe af 97) - 1900, Italien - Reklame - Enkelt postkort - 1943, Italien - 4 postkort + kuvert Udstilling af 1958 1. rhundredes maler Segantini italiensk divisionisme - Postkort (Gruppe af 5) - 1958, Italien - Reklame Krudt og Jagt Sipe + NC - Postkort (Par af 2) - 1950-1959, Forskellige lande - 1. verdenskrig, Militr, Med fotokort - Postkort (Samling af 47) - 1900-1950, Belgien, Frankrig, Italien, Schweiz, U.K. - By og landskab, Slotte og monumenter - Postkort (Gruppe af 322) - 1903, Italien - Det gamle Rom Quo Vadis-postkort med tidstypiske skulpturer - Postkortalbum (Samling af 20) - 1919-1921, Italien - By og landskab - Postkort (Samling af 500) - 1900-1989, Italien - By og landskab - Postkort (Gruppe af 120) - 1910-1970, Italien - Ordenens Stormestre - II serie - Postkort (St af 10) - 1990, Italien - Stort format - Forskellige steder og sevrdigheder - Postkort, boks (Samling af 480) - 1920-1970, Italien - Postkort (Samling af 190) - 1905, Fascistisk Italien - postkort af illustrator Tafuri - Milits - Spansk krig Srede legionr stttet af Jesus Kristus - Enkelt postkort - 1937, Det fascistiske Italien Anden Verdenskrig - Militrt postkort - Royal Army 25th Artillery Regiment Assietta - Enkelt postkort - 1940, Italien - Fascisme - Mussolini - Postkort (1) - 1941, Italien - Militr - Postkort (Gruppe af 6), Italien - Militr - Postkort (Gruppe af 6) - 1943, Italien - Militr - Enkelt postkort - 1939, Italien - Militr - Enkelt postkort - 1941, Italien - Militr - Enkelt postkort - 1943, Italien - Politik - Postkort (St af 6) - 1940, Italien - Tyve r fascistisk franchise - Postkort (Gruppe af 5) - 1942, Italien - Tyve r med fascisme Littoriali - Enkelt postkort (1) - 1940. SL-BD22D. 3 - ubrugt, Struer Kirken - Smidt Knudsen 67442 - Ubrugt, Hotel Skarids - Jyderup Station - sendt 1909, Jgersborg Strandhave - Taarbk boghandel 83549 - Ubrugt, KBH. Slges KUN samlet Venligst ingen personlig afhentning. Fragt. EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933. Byd nu, Solgt Liv slr til og rejser afsted. Find Gamle Danske Postkort p DBA - kb og salg af nyt og brugt Relaterede: skoleplanche antikke postkort antik julekort anskuelsestavle wexe gamle kasser gaml gamle danske frimrker gamle kort postkort samling F notifikationer nr der er nye annoncer, der matcher din sgning. kr. Byd nu, Solgt Nye varer hver uge. fragt. Jeg aner ikke om enkelte billeder er copyright beskyttet? Kp Samling Svenske Postkort p auktion hos Tradera! kort. 25,00 kr. Porto er Kr. 30,00 Venligst ingen personlig afhentning. Hvornr har du sidst lst i funktionen "hjlp"? Samleobjekter, Postkort. Alle rettigheder reserveret. 400 stk.. Transportpriser Fet hammerslag? En masse sprgsml og flelser dukker op til overfladen, da hun mder sin far for frste gang eft er alle disse r. You will receive an invoice immediately after the sale. 15,00 0 Bud Byd nu Auktion (1153 -2 ) JULEKORT VAGTER P AMALIENBORG U Postal History sales is starting on Mondays and is ending on Wednesdays from 21:00 (Danish time) and Postcard sales is starting on Thursdays and is ending on Sundays from 21:00 (Danish time). Tid tilbage, Live opdateringer ser ud til at vre afbrudt. 48 stk. MobilePay. Alle rettigheder forbeholdes. 1900-tallet. Antik / Retro / Vintage Postkort - tyske, franske og danske - Slges kun samlet. 35,00 Byd nu, Solgt kr. Samt et gammelt postkort med Beatles. Hardback. Internationale Postkort Auktion (Italienske), Byd p over 65.000 srlige genstande hver uge, udvalgt af 240+ eksperter, Opdater din browser for at optimere din browseroplevelse, Klassiske Biler, Motorcykler & Automobilia. Kb og salg af breve og postkort. I1875bragteLouis Prangjulekortene tilBostoniUSA. 1950erne, Fint gammelt / ldre postkort . 21x20 cm. Portoen er Kr.19.- Antallet af modtagere er steget drastisk i1961modtog 2000 personer julekort fra det hvide hus. Aabenraa Aags ved Elisenlund Se transportmjligheter. - Aalbk Kortet vkkede en del forargelse, da motivet var en familie bnket om julebordet, der sklede til modtageren af kortet, mens der ved siden af hovedmotivet med frdseri var billeder af velgrenhedmad til de sultneogtj til de ngne billeder af nd. Kom evt med realistisk bud. kr. 1 re orange og 2 re rd p postkort, annulleret Kjbenhavn 23.10.13, sendt lokalt, ptegnet "Flyttet . ); Se transportmuligheder. Postkort, 6 gamle postkort, 6 gamle postkort , pr stk 10 kr og 1 stort langt/bredt panorama von lubeck postkort 35 kr, alle kort er fra ca start 1900 tallet, 3 danske motiver og 3 stk fra flensburg. document.getElementById( "ak_js_1" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() ); This site uses Akismet to reduce spam. I1904blevjulemrketopfundet af endanskpostmester,Einar Holbll. Ren nostalgi. Nostalgisk blog om fotografi og de gode gamle dage. Portoen er Kr.19.- 1950erne ?, Fint gammelt / ldre postkort . BL.A DANSK DESIGN TOVE MADSEN Postkort, belholt Kloster. Objekt Postkort Nummerkomposition Samling Antal artikler 81 . 20,00 For et godt indtryk, se de scannede billeder. 1904. 1960'erne til 80'erne. Postkort, Gamle postkort med motiv fra forskellige egne af Danmark, nogle af postkortene er ubrugte de fleste er med frimrker og hilsner. kr. A4 Backstage Boogie 3:44 i flot metalske. Julemrket I 1904 blev julemrket opfundet af en dansk postmester, Einar Holbll. S sjove gamle erotiske billeder. You will receive an invoice immediately after the sale. Du finder den p forsiden af dff-netsalg.dk, Solgt Portoen er Kr.19.- Slges samlet i ske. Toggle navigation. Slges samlet for kr. 1710 gram, Postkort, Rundfarten p Viborg Nrres.1974, Fint gammelt / ldre postkort . Skick: Begagnad Utropspris 72 kr A Search Agent constantly monitors all auctions, and notifies you immediately when something youre interested in comes up for sale. 400) Samling gamle lyknskningskort, telegrammer, postkort mm. The conditions of "Weekly Auctions". Portoen er Kr.19.- A3 Lediggang Agogo 4:39 Stt vore annoncrer - de sttter os. Danske julekort, nyere. I alt ca. Venligst ingen personlig afhentning. 0 Album gode til flere hundrede kort. De er ligesom mere gennemfrte, og oser af jul og stemning. Se dem i fanerne i menuen Billedet er et postkort udgivet af Fritz Benzen P denne hjemmeside kan du se mine postkort primrt fra indre Kbenhavn. Nordvrks Genbrugsbutik Mandvej 4 9800 Hjrring. . Vi forsger at sende dine partier sammen. Klik p deres annonce. Italien - Landskab - Postkort (Samling af 56) - 1899-1920, Italien - Bilrs - Enkelt postkort (1) - 1940, Italien - Postkort (Samling af 113) - 1900-1960, Italien - Postkort (Samling af 150) - 1915, Italien - Italien i begyndelsen af 1900-tallet, byer, landskaber og sm landsbyer. 35,00 kr. Forsiden blevdesignetafkunstnerenJohn Callcott Horsley, kortet blev trykt afJobbins of Warwick CourtiLondonog hilsnen ldA Merry Christmas and a Happy New Year to you. Men kaos bryder ls, da mumien er forsvundet, og en betjent findes opsprttet og tmt for indvolde. timeout 18.02.2023), Skive Kilden i Krabbesholm skov - sendt ca. Bud MobilePay. Bud 6,00 kr. Hvornr har du sidst lst i funktionen "hjlp"? 21 / 395, Postkort, Samling p 30 gamle, sort/hvide postkort fra Ribe. 700) Transport. Skynd dig at byde senest 15. marts 2023. 19 I god stand. Slges samlet, NY og fast pris. + porto. Tidigare bud Budgivare. Nogle kort med frimrker andre uden. MED GAMLE DANSKE FRIMRKER - Vesterhvet Bud Omkring et Vandhul til den modsatte Side er samlet noget Kvg og en Dreng med et Par Heste. Da hun ankommer til den smukke Santorini, er tingene njagtig lige s akavede, som hun havde frygtet. Julekortforsendelserne er eksploderet i lbet af de sidste 100 r. Portoen er Kr.19.- Postkort, Motiv fra Vesterhavet.1930erne, Fint gammelt / ldre postkort . gb. Det er ikke altid ndvendigt i mine jne.. Gamle Julepostkort..2015. I2005var tallet oppe p 1,4 millioner! Gamle bordkort og lyknskningskort se srskilt under samleobjekter. udgift til forsendelse med Postnord. Andet, Blandet 60'er og 70'er, Please reload CAPTCHA. Kr. kr. Med venlig hilsen AZ. . Julekortet blev opfundet i England af Sir. 50,00 De Muse dauphinois (Dauphinois Museum), der ligger i Grenoble ( Frankrig ), der er dedikeret til etnografi, arkologi, historie og samfund af den tidligere provins i Dauphin . Motivet er fra et gammelt maleri af P.C. Ingen del af denne webside m reproduceres p nogle mde uden forudgende skriftlig tilladelse fra Danmarks Filatelist Forbund. Her findes alt i gamle postkort og gamle Julekort. 9,50 kr. the newest version of either Chrome, 200,-Byttes gerne med gamle danske postkort. Motiverne er her normalt det hvide hus fortolket af en kendt kunstner. Du har ikke vundet. Kan spille og krer rundt. MobilePay, Postkort, 2 gamle postkort med billeder af gamle malerier. Byd nu, Solgt Lg i kurv Mere info. Det er egentlig ikke et typisk julekort, men er bliver brugt som en julehilsen. S er event-auktionen i fuld gang. CA. 3,75 kr. 30,00 Forlag: Peder Friis, MusikForlag. Har du tnkt p `DEM`. Internationale Postkort Auktion 29 juli - 4 august 2022 Slutter i morgen 11:00 Kurator Anton Stikkelman Ekspert i Postkort Nuvrende bud Nuvrende bud Nuvrende bud Nuvrende bud Startbud 36 Italien - By og landskab - Postkort (90) - 1911 7 K. Feiertag illustratorer og W. Failkowska - Postkort (50) - 1910-1930 Nuvrende bud 50 der opkrves ikke salr. 47 kroner til pakkeshop 0 Samlerhuset Gldelig Jul - Nykbing F. Kirke - C.J.Jacobsen u/n - Brugt 125 kr. bog med lidt slidt smudsomslag. Pris 20 kr. Ufrankerede, Klistermrker, RETRO POSTKORT MED STICKERS, 11 STK / ARK SKNNE POSTKORT MED STICKERS Catawiki opdaterer lbende sin teknologi. 20,00 OM p listerne betyder, at der er omslag om pladerne. fragt. AUKTION 16 BREVE; AUKTION 16 FRIMRKER; AUKTION 16 POSTKORT; Om os; Betingelser; Log ind; 9900 - Danmark - Postkort - Ubrugt. 0 Kortene er til salg under de respektive destinationer: Postkort fra min Aarhus-samling. 1910, Postkort, Danske Kbenhavn, 10 gamle post fra Kbenhavn og Tivoli , pr stk 10 kr eller 90 kr for alle, Postkort, Gamle danske militr humrpostkort. 1905. 0 DFF Netsalg. Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Byd nu, Solgt Kan afhentes p sterbro. Granada, Postkort fra 50 erne og 60erne fra Mallorca, Italien Tunesien og Granada Mest singler, men lidt lp ogs. . Hans kort var sledes af hj kvalitet og omkring 1888 blev der trykt over 5 millioner af dem om ret. 0 Cyklister ved Stoppenlen - fotokort - Ubrugt, KBH. Bogryg grim og cover slidt. Bud MED PRGETRYK, Postkort, POSTKORT DANMARK, POSTKORT Du kan opdatere dine prferencer, tilbagetrkke dit samtykke til enhver tid, og se en detaljeret beskrivelse af hvilken type cookies vi og vores partnere bruger i vores Cookie Politik . Bud 22 kortalbum af rimelig til god kvalitet. Skynd dig at byde senest 15. marts 2023. Kbt p fransk loppemarked. Virkelig gamle. Venligst ingen personlig afhentning. Og der er Statstelegrammer, som kunne bestilles og sendes hos Post-og telegraf-vsenet. AUKTION 16 FRIMRKER; AUKTION 16 POSTKORT; Om os; Betingelser; Log ind; Forside; OPDATERINGER; POSTKORT 02.03.2023; POSTKORT 02.03.2023 . 2.000 og derunder. Jeg vil jvnligt indstte nye postkort p hjemmesiden. Microsoft Edge eller Safari. Skovgaard, og det hedder Vinterlandskab eller ogs Et bondebryllup. Postkort, gamle porcelns dele til gamle piper, Postkort, Gamle uskrevne postkort fra bl.a. ill. i s-h. alm. 2009, Danmark, AFA 1563, Frimrke, Postfrisk. En sgeagent overvger udvalget konstant, og underretter dig med det samme, nr der kommer noget p auktion, som du leder efter. (570) Springvandet Vejen af N. Hansen Jacobsen og Musumsbygningen, ldre dansk Clemenbro rhus 1924 - brugt, ldre dansk, Dreng har stukket sig p tjrnebusk - ubrugt, Ordrupgaardsamlingen P. Cezanne: Badende kvinder (G03), ( D 260) BORNHOLM CHRISTIANS HAVNEPARTI TEGNET KORT, ldre dansk, Lille pige fr besg af Englen - brugt, Abbots kitchen, Glastonbury Abbey - ubrugt postkort (A04), ( D 466) 15 STK. SENDT 1906 Teksten herunder er fra udstillingskataloget 1902 Translate. Bud Slges samlet. MobilePay. 1 re orange i marginalblok. Snderborg / Mommark Strand Der medflger en gammel pladespiller model Technics no. Mine forldres konfirmation i 1930 og bryllup i 1945 samt Slvbryllup i 1970 ude p landet. 16 Mske kan du bruge billederne til noget kreativt. 0 Bud Umiddelbart efter salget udsendes der regninger p de kbte varer. Ved at oprette din gratis Catawiki-konto kan du byde p alle vores 65.000 srlige objekter, der er p auktion hver uge. Kortene er lagt ind under gadenavne eller stednavne. Bud = 10,00 kr. Toggle navigation. Ved at oprette din gratis Catawiki-konto kan du byde p alle vores 65.000 srlige objekter, der er p auktion hver uge. Byd nu, Live opdateringer ser ud til at vre afbrudt. Kan fremsendes med GLS til nrmeste afhentningssted. Hvis du nsker at slge p en af vores Online Auktioner, s betaler du et slgersalr p 20% af hammerslaget for objekter, der vurderes til kr. 21.00. 0 DKK 100,00. Postkort, ?? 25,00 kr. Slges samlet for 40 kr. Derudover er der danske postkort GAMMELT DANSK SLV TIL BORDBRUG, Boesen & Bje, emne: design, Denne flotte hardback bog blev udgivet i 1948. Antager alderen er omkring 100 r. Weekly Auction Postal History sales is starting on Mondays and is ending on Wednesdays from 21:00 (Danish time) and Postcard sales is starting on Thursdays and is ending on Sundays from 21:00 (Danish time). Kortene blev solgt for 1shillingi Sir Henry Coles forretningFelix Summerlys Home Treasury Officei London. 1905. - Ringkbing Learn how your comment data is processed. Sale Price. Katalognr. Vagten i Tjhusgaarden - Fritz Benzen 529 - ubrugt, KBH. Samling gamle lyknskningskort, telegrammer, postkort mm. Silkeborg SOLGT Skynd dig at byde senest 15. marts 2023. Nyere julekort er da flotte nok, men de gamle fanger stemninger og indtryk p en helt anden mde. Oftest er det en meget kort skriftlig hilsen i stil med Kre NN. Postkort auktion starter hver torsdag og slutter hver sndag fra kl. Opdater din browser for at optimere din browseroplevelse. 30,00 kr. Online Auktioner Intet succesgebyr Frimrker, Postkort, Breve og Mnter Drevet af Danmarks Filatelist Forbund EVENTAUKTION Norden klassisk r 1851-1933 S er event-auktionen i fuld gang. kr. Fra starten af ca. We hold approximately 4 annual auctions, weekly mini-auctions, and offers 1000's of postcards and postal history items at fixed prices. A1 Verden Fra Mit Vindue 4:22 Masser af vinyl. Venligst ingen personlig afhentning. MobilePay, Postkort, Virum.Luftfoto. billige ting til salg. 10 talking about this. 15,00 (Gamle Kort) 15,00 Har du problemer eller sprgsml, s skriv tilstamps@stamps.dk. Aktion afsluttet. display: none !important; Byd nu, Solgt Bud 10,- pr. Portoen er Kr.19.- (L1830) Helsingr gamle fattigaard se foto in Postkort > Danmark > Sjlland I forlngelse af julekortene blev ogs andre lyknskningskort fremstillet, der kunne bruges p andrerstiderog dermed voksede en helt nybranchefrem. 0 }. Lot: 011366 6950 Ringkjbing, Bredgade med Hjskolehjemmet. 40,00 Ca. S er event-auktionen i fuld gang. God vrdi porto. Postkort, Gamle franske, 3 stk postkort fra Cagnes, La Cote dAzur. Postkort, danske gamle billeder, 3 meget gamle danske billeder over 100 r, frit valg 25 kr. pladerense maskine, dermed fri for Byd nu, Solgt uden r p isager. Samlet 150,- kr. Der er alts noget over gamle julepostkort, som ikke findes mere. Vi afholder ca. Kre kunde. 0 1905. Mobilepay modtages p 51 78 68 20. Toggle navigation. Hftet er med patina men selve postkortene er i god stand for deres alder. 3,95 kr. Kan fremsendes med GLS til nrmeste afhentningssted i DK. brugt stand. POSTKORT MED PLAKATER FIFA FODBOLD 1939/1994 UDGIVET SOM NYTRYK, I 1994 I FORBINDELSE MED VM I FODBOLD I USA, Postkort fra Nationalmuseet - Elskende par - tegning af Eva Koch (K11), Postkort fra Nationalmuseet - Dansende Mand - tegning af Eva Koch (K11), (9) Ubnet dobbelt kort: For a special friend.
Council Rates Calculator Holdfast Bay, Articles G